Zouk

Tanec, který pochází z Brazílie a vyznačuje se složitějšími krokovými variacemi.

Lektoři: Fernanda a Carlos da Silva

Kontakt: info@riodancestudio.cz

 

Carlos

Tanci se začal intenzivně věnovat před dvaceti lety. Mezi první tance, ke kterým našel lásku, patřil Brazilský Funk, Samba de Gafiera, Bolero a swinging Foxtrot. Po mnoha tanečních zkušenostech a vystoupeních se rozhodnul svůj repertoár rozšířit také o salsu, bachatu, modernu a jazz.
V roce 2006 se přestěhoval do České Republiky a začal šířit brazilsku kulturu tady v Praze. Společně se Sofií da Silva otevřeli vůbec první brazilské taneční studio a začali vyučovat Zouk, Sambu de Gafiera, Karnevalovou Sambu, Salsu, Bolero, Tango a mnoho dalších dynamických i vášnivých brazilských tanců.
Od roku 2010 pořádá každoročně Pražský zoukový kongres, který navštěvuje stále více příznivců brazilské kultury z celého světa. Každým rokem se Zouku a Sambě oddá na celý týden více než 700 tanečních nadšenců.
V roce 2012 otevřel nové taneční studio. Kromě výuky ve studiu cestuje po spřízněných tanečních kongresech po celém světě jako lektor a vystupující.
V roce 2014 se účastnil celosvětového turné Brazouka.

Fernanda

Taneční kariéru odstartovala před deseti lety, kdy se věnovala Sambě de Gafieře a Forru v Brazilii. Tanci jako takovému propadla a začala trénovat další tance jako Zouk, Bolero, Salsu, Tango, Modernu, Jazz a Swinging Foxtrot. Stala se členkou Brazil show v České Republice a od té doby doprovází Carlose na vystoupeních, kurzech a světových turné.
Účastnila se ve více než 40 světových tanečních kongresů, kde působila jako instruktor, vystupující i organizátorka Prague Zouk Congress.
V roce 2014 dostala příležitost účastnit se celosvětového turné Brazouka.

Scroll to Top