Kubánská salsa

Kubánská salsa je latinsko-americký párový tanec, pro tento typ salsy jsou charakteristické složité pohyby rukou, přirozenost a spontálnost.

Lektoři: Jana Vyležichová

             Pablo Repilado
Kontakt: vylezichova.j@gmail.com

 

Jana

Jana se od malinka závodně věnovala sportu, gymnastice, skokům do vody. Působila jako instruktor lyžování, učitel plavání, a díky studiu učitelství na FTVS UK získala bohaté zkušenosti s výukou pohybu.
V roce 2004 poprvé navštívila Kubu, kde se seznámila se salsou, Kubánci a jejich neuvěřitelným temperamentem a citem pro hudbu a tanec.Od té doby začala jezdit na Kubu pravidelně, studovala kubánské tance v jejich nezředěné podobě, absolvovala několik kurzů kubánského folkloru a rumby, navštívila nesčetně kubánských tanečních festivalů, karnevalů a matinée, tančila salsu v “kubánských ulicích“.
Salsa a kubánská kultura ji učarovala natolik, že začala salsu v roce 2005 také vyučovat a společně s Janou Tomáškovou (ČR) a bratry Pablem a Angelem Repilado (Kuba) začali s kubánskými tanci také vystupovat (Grupo Repilado).
Nyní se Jana věnuje převážně kurzům salsy, které vede buď sama nebo s Pablem Repilado (Kuba), vnukem světoznámého velikána kubánské hudby Francisca Repilado (Compay Segundo).

Pablo Repilado

Vynikající kubánský tanečník a lektor, vnuk světoznámého velikána kubánské hudby Francisca Repilado (Compay Segundo). V České republice působí již 11 let a je členem taneční skupiny Grupo Repilado.

Scroll to Top